Strona Główna · Artykuły · Download · Forum · Linki · Kategorie NewsówMaj 27 2020 02:40:47
Dlaczego NEFRYT?
Za lubelskim „Dziennikiem Wschodnim”. Nefryt- kamień szlachetny, wg wierzeń sprzyjający sportowcom, zwłaszcza biegaczom oraz pobudzający pomysłowość i inicjatywę.
MKL NEFRYT
Statut
Organizacja Pożytku Publicznego
Zarząd
Kontakt
Historia Klubu
Informacja merytoryczna 2011
Informacja merytoryczna 2012
Najlepsze wyniki 2012
Przygotowania 2013
Informacja merytoryczna 2013
Informacja merytoryczna 2014
Informacja merytoryczna 2015
Informacja 2016
OGÓLNOPOLSKIE BIEGI LEWARTA
Regulamin XXII Ogólnopolskich Biegów Lewarta
Ogólne informacje
XIX Biegi Lewarta 2013-MM Lubartów
XVIII Biegi Lewarta 2012
Biegi a Nordic Walking
Biegi Lewarta w latach 1995-2011
Najlepsze wyniki
OBOZY SPORTOWO-REKREACYJNE
POBIEROWO 2012
POBIEROWO 2013
Fotorelacja 2013
GALERIA
XVIII Biegi Lewarta
Liga Juniorów LA - Rzeszów
Mistrzostwa Województwa Lubelskiego - Zamość
Mecz Lekkoatletyczny JM - Rzeszów
Eliminacje do OOM - Łomża
III Mityng LOZLA - Krasnystaw
IV Mityng LOZLA - Zamość
OOM - Kraków
XIII Wojewódzkie Igrzyska Sportowo-Rekreacyjne - Łuków
Obóz w Pobierowie
NASZE MIASTO LUBARTÓW
Historia Lubartowa
Obiekty Sportowe
Tradycje biegowe
Kalendarz
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
FACEBOOK


Informacja Merytoryczna 2011


MKL Nefryt- informacja merytoryczna o działalności w 2011r.Młodzieżowy Klub Lekkoatletyczny Nefryt Lubartów realizuje rokrocznie kilka statutowych zadań w sferze kultury fizycznej i sportu.

I. SZKOLENIE I UDZIAŁ W ZAWODACH – W DYSCYPLINIE OLIMPIJSKIEJ LEKKIEJ ATLETYCE.

Jest to podstawowe zadanie naszego stowarzyszenia, wynikające z istoty klubu sportowego. Na początku sezonu, w styczniu 2011 roku, licencje zawodnicze z aktualnymi kartami zdrowia w sekcji lekkiej atletyki otrzymało 9-cioro zawodników (spośród kilkunaściorga kandydatów w różnych kategoriach wiekowych) w kategorii juniora młodszego- 4 (16-17 lat) i młodzika-5 (14-15 lat). Wszyscy zostali objęci szkoleniem przygotowawczym. Wystartowali następnie w dwóch ważnych zawodach rangi mistrzostw: Mistrzostwach Województwa 06.03. w Zamościu oraz w Międzwojewódzkich Mistrzostwach Młodzików i eliminacjach do OOM w biegach przełajowych 19.03. w Białymstoku. Zawody były sprawdzianem i jednocześnie naturalną selekcją, w których pozytywnie zaprezentowały się dwie juniorki młodsze: Bogumiła Nowosacka i Milena Szczęch oraz dwóch młodzików: Bartosz Szumiła i Jakub Sagan. Piątym w czołówce klubu, a jednocześnie aktualnym liderem w Nefrycie, jest oszczepnik Jakub Pydyś, który został objęty, podobnie jak Bogusia oraz ostatnio Bartek, szkoleniem w kadrze wojewódzkiej.
Reprezentanci MKL Nefryt startowali w 2011 roku w 17 zawodach: 3 biegach przełajowych rangi Mistrzostw Województwa, Regionu, Polski, na stadionie- w 2 zawodach rangi Mistrzostw Regionu (lubelsko-podlaskiego), 3 finałach Mistrzostw Polski, 5 mityngach LOZLA oraz 4 imprezach biegowych z cyklu Grand Prix Polski Środkowowschodniej.
Zawodnicy MKL Nefryt uzyskali 5 klas sportowych i 11 punktów w ogólnopolskim sportowym współzawodnictwie młodzieżowym.
Jakub Pydyś ustanowił rekord województwa lubelskiego w rzucie oszczepem (700 g) w kategorii juniorów młodszych (03.09.Lublin)- 62,77 m (II klasa sportowa). Zajął VIII miejsce (4 pkt.) w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Płocku- 22-24.07.2011r. (pierwsze w roczniku 1995). Wygrał kilkakrotnie w mityngach (07.05. Biała Podlaska, 15.05. Kielce, 18.06. Zamość).
Bogumiła Nowosacka dwukrotnie reprezentowała województwo lubelskie: w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w biegach przełajowych 02.04. w Bydgoszczy (24 m- 3 pkt) oraz na stadionie- w finale OOM w Płocku; w biegu na 800 m (uzyskała 18-ty wynik- 1pkt.). Bogusia ustanowiła rekord życiowy, będący jednocześnie rekordem powiatu lubartowskiego (w kategorii juniorów młodszych): 2:21 min na 800 m- III klasa sportowa (04.06.Biała Podlaska- wicemistrzyni Regionu/eliminacji do OOM). Wygrywała lub zajmowała drugie miejsca w mityngach na stadionie. Zwyciężyła w Ogólnopolskich Biegach Niepodległości w Puławach..
Duże nadzieje rokują inni zawodnicy Nefrytu: Milena Szczęch, która zajmowała czołowe miejsca na 800 (IV klasa sportowa- 2:29 min.) i 400 m, wygrała w GP w Chodlu, a także Bartosz Szumiła- zwyciężył m.in. w biegu na 1000 m w lubelskim mityngu 14.05., w biegach GP w Chodlu i Lubartowie, zajął I miejsce w całym cyklu GP 2010/2011. Ustanowił rekord życiowy na 1000 m w Krasnymstawie (10.09.)- 2:49 min.- IV klasa sportowa, zajął II miejce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Białymstoku na 1000 m (18.09.- 2 pkt.) oraz reprezentował woj. lubelskie w Mistrzostwach Polski Młodzików (02.10. Kielce)- 26 m, najlepsze z regionu lubelsko-podlaskiego. 11- ty punkt dla klubu zdobył Jakub Sagan, w przełajowych MMMł w Białymstoku (19.03.). Ponadto klasę sportową (III) w pchnięciu kulą 7,26 kg uzyskał młodzieżowiec Jakub Kowalik- 12,40 m.
Należy dodać, że wymienione zostały tylko najlepsze wyniki zawodników sekcji lekkiej atletyki MKL Nefryt. Powtórzę znane stanowisko w kwestii szkolenia: zadaniem klubu sportowego jest dążenia do uzyskiwania jak najlepszych wyników. Zadanie nie jest łatwe ze względu na ogromną konkurencję w województwie, ale szczególnie w kraju (ok. 1000 klubów LA). Oczywiście bardzo istotne jest wsparcie finansowe.


Jako stowarzyszenie kultury fizycznej realizujemy dodatkowo kilka innych zadań statutowych (jeżeli pozyskamy środki, o które trzeba starać się co roku).


II. ZAJĘCIA SPORTOWE Z PŁYWANIA ORAZ ZAJĘCIA SPORTOWO-REKREACYJNE.

Na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki MKL Nefryt realizuje program nauki i doskonalenia pływania dla dzieci i młodzieży ze środowisk wiejskich. Udział w zajęciach w miesiącach III- VI wzięło ponad 200 uczniów z 6 szkół: SP w Nowodworze, Samoklęskach i Rozkopaczewie, Gimnazjum w Skrobowie, Woli Sernickiej i Ostrowie Lubelskim. Szczegółowe informacje zawarte będą w sprawozdaniu do MSiT po zakończeniu realizacji zadania (15.XII.2011r.)

Natomiast w regularnych zajęciach sportowo-rekreacyjnych w sali SP3 w miesiącach I-III oraz na Orliku przy SP3 (IV-V; IX-X) uczestniczyło 30 członków MKL Nefryt, uczniów lubartowskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

III. ORGANIZACJA XVII BIEGÓW LEWARTA.

W bieżącym roku 17 edycja Ogólnopolskich Biegów Lewarta odbyła się wyjątkowo w innym terminie: 29 maja. W zawodach wystartowało 170 uczestników; plus 50 osób obsługi sędziowskiej, technicznej, zabezpieczenia tras daje liczbę 220 bezpośrednio zangażowanych w przeprowadzenie imprezy.

IV. ORGANIZACJA WYPOCZYNKU DLA DZIECI I MŁODZIEŻY.

W obozie sportowo-wypoczynkowym MKL Nefryt w dniach 06-18.07.w Pobierowie udział wzięło 43 uczestników, w tym 35 dzieci i młodzieży ze szkół lubartowkich. Szczegółowy program, realizacja wypoczynku znajduje się w osobnych informacjach (m.in. do Kuratorium).

Prezes/trener MKL Nefryt
W.Nowak


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie