Strona Główna · Artykuły · Download · Forum · Linki · Kategorie NewsówMaj 27 2020 03:56:45
Dlaczego NEFRYT?
Za lubelskim „Dziennikiem Wschodnim”. Nefryt- kamień szlachetny, wg wierzeń sprzyjający sportowcom, zwłaszcza biegaczom oraz pobudzający pomysłowość i inicjatywę.
MKL NEFRYT
Statut
Organizacja Pożytku Publicznego
Zarząd
Kontakt
Historia Klubu
Informacja merytoryczna 2011
Informacja merytoryczna 2012
Najlepsze wyniki 2012
Przygotowania 2013
Informacja merytoryczna 2013
Informacja merytoryczna 2014
Informacja merytoryczna 2015
Informacja 2016
OGÓLNOPOLSKIE BIEGI LEWARTA
Regulamin XXII Ogólnopolskich Biegów Lewarta
Ogólne informacje
XIX Biegi Lewarta 2013-MM Lubartów
XVIII Biegi Lewarta 2012
Biegi a Nordic Walking
Biegi Lewarta w latach 1995-2011
Najlepsze wyniki
OBOZY SPORTOWO-REKREACYJNE
POBIEROWO 2012
POBIEROWO 2013
Fotorelacja 2013
GALERIA
XVIII Biegi Lewarta
Liga Juniorów LA - Rzeszów
Mistrzostwa Województwa Lubelskiego - Zamość
Mecz Lekkoatletyczny JM - Rzeszów
Eliminacje do OOM - Łomża
III Mityng LOZLA - Krasnystaw
IV Mityng LOZLA - Zamość
OOM - Kraków
XIII Wojewódzkie Igrzyska Sportowo-Rekreacyjne - Łuków
Obóz w Pobierowie
NASZE MIASTO LUBARTÓW
Historia Lubartowa
Obiekty Sportowe
Tradycje biegowe
Kalendarz
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
FACEBOOK


Tradycje biegowe
TRADYCJE BIEGOWE W LUBARTOWIE
czyli krótki historyczny rekonesans, przy okazji
XV Ogólnopolskich Biegów Lewarta- z cyklu Grand Prix Polski
Środkowowschodniej w biegach ulicznych i przełajowch


Od 16 lat Młodzieżowy Klub Lekkoatletyczny „Nefryt” Lubartów reprezentują biegacze i biegaczki liczący się także w województwie i w kraju.
Od momentu utworzenia klubu w 1993 roku lubartowianie liczyli się w zawodach rangi mistrzostw województwa oraz odgrywali czołowe role w Grand Prix Polski Środkowowschodniej w biegach ulicznych i przełajowych. Przez kilka lat miejsca na podium w zawodach wojewódzkich różnej rangi zajmowali m.in. Marcin Oniszczuk, Rafał Leszko, Zbigniew Demucha, Krzysztof Topyła, Tomasz Malesa, Andrzej Chałupczak, Paweł Węgrzyn..., a także Julita Węgrzyn, Anna Kula, Monika Atras, Katarzyna Domań....
W mistrzostwach kraju w r.1995/96 województwo lubelskie reprezentowali młodzicy: K. Topyła i T. Malesa, a w finałach OOM (Mistrzostw Polski juniorów młodszych): Z. Demucha i M. Oniszczuk.

Od 1997 roku w klubie pojawili się bardzo dobrzy seniorzy: Dariusz Kuzdra, Mariusz Jakubowski, Marek Grzesiak, Sławomir Szydłowski, Piotr Kitliński oraz Barbara Jabłońska, którzy z powodzeniem startowali w zawodach rangi krajowej seniorów – ustanawiając dość wyśrubowane rekordy Lubartowa na dystansach od 800 m do maratonu, a także wygrywali przez wiele lat indywidualnie i zespołowo w GP Polski Środkowowschodniej.
Następnie pojawiła się grupa młodych biegaczy: Grzegorz Mitura, Karol Brygoła, Piotr Niedziela, Paweł Czyż, wreszcie Wojciech Błazik- również liczących się w województwie, Grand Prix i w kraju (m.in. W. Błazik wywalczył VIII miejsce w finale OOM na 800 m).
Po 2003 roku spore sukcesy, włącznie z uczestnictwem w finałach OOM i pierwszymi miejscami w cyklu GP, notowali m.in. Adrian Sowiński, Paweł Aftyka, Paweł Polak, Patrycja Włoch...
Wreszcie ostatnie 3 lata to dobre wyniki przede wszystkim rodzeństwa Emilii i Konrada Kosowskich, a także Dariusza Nowackiego, (m.in. wszyscy zajęli I m w GP 2006/2007), Dawida Praczyka, a ostatnio Mateusza Stępniaka

Oczywiście w tej informacji wymienieni zostali jedynie niektórzy najlepsi biegacze na średnich i długich dystansach. Klub reprezentowali również sprinterzy, skoczkowie, miotacze, przedstawiciele sekcji psich zaprzęgów...
Należy dodać, że oprócz szkolenia i udziału we współzawodnictwie sportowym stowarzyszenie realizuje w poważnym wymiarze 3 inne zadania: organizuje obozy sportowo-rekreacyjne, cykliczne Biegi Lewarta oraz zajęcia sportowo-rekreacyjne dla wielu grup dzieci i młodzieży. Aktualizowana historia klubu przedstawiona jest w 4 kronikach.

Działalność MKL „Nefryt” zawsze była uzależniona od wsparcia Samorządu Miasta Lubartów. Reprezentanci klubu dzięki miejskim dotacjom rokrocznie startują w ponad 20 zawodach różnej rangi, m.in. często wygrywali przy udziale licznej widowni w wielu biegach ulicznych.

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie