Strona Główna · Artykuły · Download · Forum · Linki · Kategorie NewsówMaj 27 2020 04:20:39
Dlaczego NEFRYT?
Za lubelskim „Dziennikiem Wschodnim”. Nefryt- kamień szlachetny, wg wierzeń sprzyjający sportowcom, zwłaszcza biegaczom oraz pobudzający pomysłowość i inicjatywę.

Walne Zebranie i okolicznościowe spotkanie

14 czerwca odbyły się uroczystości związane z 20-leciem działalności stowarzyszenia kultury fizycznej Młodzieżowy Klub Lekkoatletyczny Nefryt Lubartów (ze statusem organizacji pożytku publicznego).

Podczas Walnego Nadzwyczajnego Zebrania wprowadzono 3 poprawki do statutu stowarzyszenia. W zarządzie klubu nastąpiła jedna zmiana. W miejsce Zbigniewa Węgrzyna, który złożył rezygnację, powołano Marcina Oniszczuka, byłego zawodnika MKL Nefryt.
W drugiej oficjalnej części uroczystości władze stowarzyszenia miały przyjemność odebrać listy gratulacyjne od Marszałka Województwa Lubelskiego Krzysztofa Hetmana, od poseł Magdaleny Gąsior Marek, a także prezesa PEC Tadeusza Szymona Gasiuka. Pamiątkowe dyplomy Marszałka za pracę społeczną na rzecz sportu wyczynowego i masowego otrzymali: Zbigniew Moskaluk, Leszek Sienkiewicz, Zbigniew Węgrzyn, Janina Kula, Grzegorz Paśnik, Genowefa Smyk, Marek Kitliński i Sławomir Zdunek. Okolicznościowy medal na ręce prezesa Wiesława Nowaka oraz promocyjne upominki dla członków zarządu i komisji rewizyjnej przekazał Burmistrz Janusz Bodziacki. Do jubileuszowych życzeń dołączyli się radni RM: Jan Ściseł i Jerzy Tracz.

W części nieoficjalnej okazały tort dla uczestników jubileuszowego spotkania sprezentował prezes PSS Społem Grzegorz Poznański, ciasta przekazał również Stanisław Jeżowski, a napoje Grzegorz Mazuś.

Nefryt w IV mityngu LOZLA

23.06. w Puławach odbył się IV mityng LOZLA. Konkurs rzutu oszczepem seniorskim 800g wygrał Jakub Pydyś wynikiem 51,48 m (rzucił o pół metera bliżej, aniżeli tydzień wcześniej).

Michał Kajzer w biegu na 1500 m był trzeci wśród juniorów, z czasem 4:21 min.
Aleksandra Sienkiewicz zajęła 6 miejsce w w biegu młodziczek na 600 m z rezultatem 1:56 min.

Nefryt w III mityngu LOZLA - 15.06.2013r.

W III mityngu Lubelskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki, który odbył się 15 czerwca w Krasnymstawie, udział wzięło blisko 200 zawodników z 12 klubów lekkoatletycznych Lubelszczyzny. Z trójki reprezentantów MKL Nefryt Lubartów największą progresję wyników zanotował Michał Kajzer, który na dystansie 800 metrów poprawił swój dotychczasowy najlepszy rezultat o prawie 3 sekundy- na 2:00,77 min. W silnej obsadzie zajął IV miejsce. Bogusia Nowosacka zdecydowanie zwyciężyła na tym samym dystansie w biegu kobiet z czasem 2:21,24 min. Wreszcie Milena Szczęch powraca do formy z ubiegłego roku; w biegu na 400 m uzykała czwarty wynik zawodów: 63,30 sek.

Rekordy Nefrytu w Krasnymstawie

8 czerwca na pięknym stadionie MOSiR Krasnystaw rozegrany został II mityng Lubelskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki. To był jeden z najlepszych występów zawodników Młodzieżowego Klubu Lekkoatletycznego Nefryt Lubartów, którzy zanotowali „życiówki” i poprawili rekordy Lubartowa. Najlepszy wynik uzyskał junior młodszy, 16- letni Adrian Jukowski. W biegu na 100 metrów ustanowił rekord Lubartowa z wynikiem 11,47 sekundy, wygrywając swoją serię. Bogusia Nowosacka i Michał Kajzer poprawili swoje najlepsze rezultaty na 400 metrów o ponad sekundę. Bogusia wygrała bieg na 400 m z czasem 61,53 sek i jest to nowy rekord Lubartowa juniorek. Michał był trzeci, ale najlepszy w swojej kategorii wiekowej- jego czas 53,08 sek. odnotować należy jako drugi w historii lubartowskiej lekkoatletyki. Wreszcie 16- letni Dawid Góźdź uzyskał najlepszy wynik wśród juniorów młodszych- 54,43 sek. Junior Jakub Pydyś w w Lublinie rzucił oszczepem seniorskim (800 g) 51,77 m.

Bieg Solidarności, Lublin, 01.06.2013r.

1 czerwca w Lublinie odbyły się XXI Biegi Solidarności z udziałem kilku tysięcy uczestników w różnych kategoriach wiekowych, w tym zawodników trenujących w klubach, także spoza Lubelszczyzny.

Młodzieżowy Klub Lekkoatletyczny Nefryt Lubartów reprezentowało czworo zawodników. Wszyscy biegali na dystansie 2500 metrów, od miejskiego Ratusza do stadionu Startu Lublin.

Najlepsze, II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, zajęła Bogumiła Nowosacka (wygrała m.in. z triumfatorką tegorocznego Biegu Lewarta). Piąta była Milena Szczęch. Obie są uczennicami II klasy lubartowskich liceów, a wyprzedziły ich nieznacznie starsze rywalki. Podobnie było w przypadku Michała Kajzera, który wywalczył IV miejsce w konfrontacji ze starszymi zawodnikami klubów z Kraśnika i Lublina. W kategorii gimnazjów Ola Sienkiewicz, uczennica I klasy, przybiegła na 12 miejscu. W wymienionych kategoriach szkolnych udział wzięło po kilkaset osób. Dekorowane były pierwsze 10-tki. Nasi otrzymali tablet, wieżę i radio.

Start juniorów MKL Nefryt uważam za bardzo dobry zważywszy, że cała trójka przygotowuje się aktualnie do dystansu na...400 metrów (08.06.), a następnie do 800 metrów (15.06.) na kolejnych mityngach Lubelskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki”. Zawody odbędą się w Lublinie i w Krasnymstawie.

Przełajowy sprawdzian Nefrytu - Chodel, 26.05.2013r.

26 maja w Chodlu odbyły się 15 Biegi Przełajowe z cyklu Grand Prix Polski Środkowowschodniej. Michał Kajzer zajął II miejsce w biegu głównym w kategorii 16-19 lat na dystansie 5000 metrów. Również druga była Aleksandra Sienkiewicz w biegu młodziczek (1000m). Dawid Góźdź przybiegł na III miejscu w kategorii juniorów młodszych (2000m). Poziom w wielu biegach był wysoki, m.in. udział wzięło kilkoro zawodników ze ścisłej krajowej czołówki.

Nefryt w Rzeszowie - 19.05.2013r.

W niedzielę 19 maja na stadionie CWKS Resovia spokało się blisko 500 lekkoatletów z ponad 30 klubów w rywalizacji Ligi Juniorów I rzutu grupy B. Większość klubów z województw południowowschodniej Polski wystawiła zawodników poza konkursem, w startach indywidualnych. Z województwa lubelskiego pełne, ponad 20-osobowe reprezentacje (punktowanych jest 20 najlepszych wyników) wystawiły jedynie kluby: Agros Zamość i AZS UMCS Lublin...W sumie drużynowo rywalizowało jedynie 8 ekip klubowych. Młodzieżowy Klub Lekkoatletyczny Nefryt Lubartów reprezentowało troje juniorów. Najlepiej spisała się Bogumiła Nowosacka, która zajęła II miejsce w biegu na 800 metrów w gronie ponad 20 zawodniczek, z czasem 2 min.21,11 sek. Na tym samym dystansie czwartą lokatę wśród blisko 30 zawodników wywalczył Michał Kajzer uzyskując 2 min. 03,82 sek. Oboje zanotowali w pierwszych startach w b.r. drugie „życiowe” wyniki. Milena Szczęch w grupie blisko 40 sprinterek uzyskała czasy w środku stawki: 14,25 sek. na 100 metrów i 29,29 sek. na 200 metrów. Należy zaznaczyć, że sprinterzy biegali „pod wiatr” i ich wyniki były generalnie słabsze. Obecnie juniorzy mają jeszcze miesiąc na uzyskanie minimów do Mistrzostw Polski Juniorów, które odbędą się na początku lipca. Natomiast juniorzy młodsi MKL Nefryt: Adrian Jukowski (100 m) i Dawid Góźdź (400 m) wystartują w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w dniach 1-2 lipca w Kielcach.

Ze sportową wizytą w Hrubieszowie - 11 maja 2013r.

Zgodnie z Kalendarzem LOZLA 2013, 11 maja w Hrubieszowie odbył się pierwszy lekkoatletyczny mityng Lubelskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki. Czołowe role w zawodach odegrało dwoje juniorów Młodzieżowego Klubu Lekkoatletycznego Nefryt Lubartów.
Jakub Pydyś wygrał rzut oszczepem (800 g) i wynikiem 51,87 m poprawił blisko o 2 metry pierwszy tegoroczny rezultat uzyskany 27.04. w Kielcach.

Bogumiła Nowosacka zwyciężyła w swojej serii biegu na 400 metrów z czasem 62,57 sek. Ogólnie zajęła czwarte miejsce, ale pierwsze wśród juniorek.
OBÓZ NAD MORZEM

!!! DRUGIE ZEBRANIE PRZEDWYJAZDOWE 10.06.2013r. (pon.) godz. 17.00, SP3, sala 60 !!!

Zwycięstwa Nefrytu w puławskich Biegach 3-Majowych

Trzy zwycięstwa odnieśli reprezentanci Młodzieżowego Klubu Lekkoatletycznego Nefryt Lubartów w 3- Majowych biegach ulicznych rozegranych w Puławach.

Michał Kajzer wygrał w kategorii 16-19 lat w biegu głównym na dystansie 8000 metrów. Dawid Góźdź zwyciężył w kategorii roczników 1996-97(2000 m), a Bogumiła Nowosacka wygrała w r.1994-95 (1200 m). Milena Szczęch zajęła w tym biegu II miejsce.